Zdobywanie przewagi: najlepsze narzędzia do suplementacji i odzyskiwania dla piłkarzy

 

W całej historii sportu sportowcy szukali sposobów na uzyskanie przewagi nad przeciwnikami.

Nauka o sporcie zyskała na znaczeniu w krajach byłego bloku wschodniego w latach 50. XX wieku i szybko została złapana przez Stany Zjednoczone.

Ulepszenia technologii wywołały prawdziwy rozkwit badań nad sportem pod koniec XX wieku i od tamtej pory wzrost ten jest szybki.

Zrozumienie rozwoju psychologicznego, technik motywacji, radzenia sobie ze stresem, jak wybrać dobry suplement przedtreningowy i prawidłowo stosować legalne produkty do regeneracji mięśni należą do najważniejszych dziedzin nauki o sporcie.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wpływie nauki o sporcie na piłkę nożną.

Produkty prawne uzupełniające

Arsene Wenger słynie z wprowadzenia suplementów do reżimu treningowego Arsenalu, kiedy objął stanowisko menedżera w latach 90. XX wieku i od tego czasu wiele klubów poszło w jego ślady.

Piłkarze mogą stosować różne rodzaje suplementów prawnych, aby poprawić swoje wyniki treningów, gry i regeneracji.

Ten sport jest przerywaną czynnością o wysokiej intensywności, która może powodować poważne uszkodzenie mięśni z powodu niezwykłego skurczu mięśni związanego z czasem trwania i pokonanym dystansem.

Pod koniec meczu gracze prawdopodobnie będą mieli znacznie zmniejszone stężenie glikogenu mięśniowego we wszystkich włóknach.

Niektóre z nich mogą być całkowicie wyczerpane, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, że kluczowe momenty w grze wymagają takich intensywności, jak sprinty, skoki, hamowanie i zmiana kierunku.

Istnieją dwa rodzaje suplementów prawnych – te, które są przyjmowane codziennie i te, które powinny być przyjmowane wyłącznie przed meczem iw jego trakcie.

Codzienne suplementy obejmują białko serwatki, maltodekstrynę, kreatynę, tartą wiśnię i beta-alaninę, a suplementy na dzień meczu obejmują kofeinę i sok z buraków.

Chociaż żaden z tych suplementów nie zastępuje ćwiczeń ani odpoczynku, są to produkty, które z pewnością mogą odegrać swoją rolę w poprawie wydajności graczy.

Odpoczywaj i śpij

Zmęczenie może znacznie wpłynąć na wyniki piłkarzy, dlatego niezwykle ważne jest, aby zapewnić odpowiednią ilość odpoczynku i snu w każdym programie treningowym.

Sir Alex Ferguson był uważany za zwolennika popołudniowych drzemek, a były szef Manchesteru United z pewnością wiedział coś o sukcesach w piłce nożnej.

United i Chelsea należą do klubów Premier League, które zatrudniły „trenerów snu”, aby pomóc swoim graczom lepiej spać, wprowadzając kolejną dynamikę w tym, jak nauka o sporcie zmieniła grę.