Ile czasu zajmuje nauka piłki nożnej?

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych rzeczy w życiu, niektórzy uczą się rzeczy szybciej niż inni. Nauka może zająć więcej czasu niż u kogoś innego lub może być szybsza niż u innych.

Dobrym przykładem tego w ruchu byłoby samo ustawienie w klasie. Możesz mieć kolegów z klasy, którzy wydają się być dobrzy we wszystkim.

Mogą mieć wysokie IQ, a może po prostu mają naturalną skłonność do szybkiego uczenia się. To nie ma znaczenia. Liczy się chęć uczenia się nowych rzeczy – czy naprawdę masz taką pasję?

Każdy ma przynajmniej jedną rzecz, w której jest dobry – kluczem jest znalezienie go. Jednak to, że nie jesteś dzisiaj dobrym piłkarzem, nie oznacza, że ​​nie można nauczyć się gry w piłkę nożną i naprawdę być w tym dobrym.

Praktyka jest kluczem

Najważniejszą rzeczą w piłce nożnej jest silna wola ćwiczenia. Jest to coś, o czym należy pamiętać i będzie miało kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu w terenie. Nie ma znaczenia, jak utalentowany jesteś, jeśli nie potraktujesz swojej praktyki poważnie.

Co mam na myśli mówiąc poważnie? Mam na myśli, że powinieneś żyć jak poważny piłkarz. Obejmuje to prawidłowe jedzenie, spanie, przygotowanie itp. Nie możesz oczekiwać rezultatów, na które włożyłeś niewiele wysiłku.

W piłce nożnej będziesz zmuszony poświęcić takie rzeczy, jak wyjście ze znajomymi lub granie w gry wideo, ponieważ zamiast tego będziesz musiał poćwiczyć.

Więc od czego zacząć swoją piłkarską podróż? Pierwszą rzeczą jest dostanie się do drużyny piłkarskiej. W rzeczywistości nie ma znaczenia, jak dobry jest zespół, jego celem jest rozpoczęcie nauki gry w piłkę nożną.

Ćwiczenie samemu jest trudne

Trudno jest nauczyć się tych umiejętności piłkarskich, ćwicząc samodzielnie, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w piłkę nożną. Zanim jednak dołączysz do drużyny, polecam Ci najpierw nauczyć się podstawowych zasad gry w piłkę nożną.

Ułatwi ci to zrozumienie, o czym mówią Twoi koledzy z drużyny oraz warunki, takie jak rzut z autu, spalanie, rzut wolny itp.

Drugą rzeczą jest zdobycie odpowiedniego sprzętu. Potrzebujesz pary butów piłkarskich, ochraniaczy goleni, odpowiedniej koszulki treningowej, szortów i skarpet.

To wystarczy, aby zacząć, a możesz zwiększyć swoją kolekcję bloków, gdy poczujesz się bardziej komfortowo, grając w piłkę nożną. Trzecią rzeczą jest przestudiowanie przewodników (kopanie, drybling, przekazywanie …) prezentowanych na tej stronie.

Jeśli nie chcesz być przytłoczony ogromnymi informacjami na ich temat, polecam przeczytanie każdego przewodnika więcej niż raz. Możesz również wydrukować je i mieć je jako listę kontrolną podczas ćwiczenia swoich umiejętności.