Przekształć się w profesjonalistę Dryblingu!
Drybling jest jedną z najważniejszych umiejętności piłkarskich, którą musisz opanować. Po prostu, jeśli nie wiesz, jak dryblować przeciwników, nie będziesz wiedział, jak grać w piłkę nożną.
Więc, aby ci pomóc, stworzyłem ten przewodnik, w którym dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby stać się prawdziwym mistrzem dryblingu (jak Ronaldinho i Maradona). Gotowy? Zaczynajmy…
Ten tekst zostanie zastąpiony
Używanie umiejętności dryblingu we właściwych sytuacjach
Drybling to nie tylko fajne ruchy piłki nożnej i nigdy nie powinieneś używać tej umiejętności tylko po to, aby zwiększyć swoją osobistą chwałę; zamiast tego użyj go na korzyść swojego zespołu.
Nigdy nie kozłuj, jeśli masz w pobliżu nieoznaczonego członka drużyny. Bezpieczne podanie piłki najbliższemu członkowi drużyny jest bardziej skuteczne niż samotny rajd dryblingu.
Optymalną zasadą jest nigdy nie dryblować we własnej połowie. Powinieneś jednak często próbować dryblować w polu 18 przeciwnika.
Zaletą dryblingu jest to, że przeciwnicy nie będą wiedzieli, co zamierzasz zrobić dalej. Aby cię zatrzymać, przeciwnicy będą musieli dowiedzieć się, którą drogą najprawdopodobniej pójdziesz.
Spróbuj sie zrelaksować
Drybling nie polega tylko na umiejętnościach w piłce; musisz też mieć dużo zaufania do siebie.
Podczas dryblowania musisz naprawdę myśleć, że możesz ominąć swojego obrońcę. Staraj się nie panikować podczas odbierania piłki.
Zamiast tego zachowaj spokój i spróbuj wymyślić najlepszy sposób na obejście przeciwnika.
Równowaga jest ważna
Twoim głównym zadaniem podczas kozłowania piłki nożnej jest ominięcie przeciwnika i utrata równowagi. Jednocześnie musisz oczywiście zachować równowagę.
Równowaga i drybling
Równowaga jest zaawansowanym przedmiotem, ale postaram się to uprościć. Ty i każdy człowiek na ziemi macie coś, co nazywa się „środkiem ciężkości”.
To centrum grawitacji znajduje się (na każdym człowieku, chyba że jesteś z Marsa :-)) pośrodku tułowia (tułów znajduje się tuż przy pępku).
Twoje ciało będzie w równowadze, ilekroć wyimaginowana linia ze środka ciężkości spadnie na środek obszaru podparcia.